Bizi Arayın
0545 776 5765
Mail Adresimiz
pmk.akademi@gmail.com
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cumartesi: 09.00 - 19.00
Mersin, Yenişehir
Şanlıurfa, Viranşehir

Kurumsal Danışmanlık

Kurumun sistemin uyumlu bir şekilde çalışması, kurumun verimliliğini ve üretkenliğinin göstergesidir. Her kurum pek çok alt sistemden oluşmaktadır ve her alt sistemin kendine özel yapısı ve işlevi vardır.

Kurumsal danışmanlık, sistemin tüm parçalarının ayrı ayrı incelenerek, oluşmuş veya oluşabilecek eksikliklerin analiz edilmesini, analizler sonucunda hedeflere giden yolda eksikleri dolduracak veya telafi edecek yeni yapı taşlarını da ilave ederek, yapılması planlanan çalışmaları belirginleştirir. Tüm bu çalışmalar kurumun kimliğine ve hedeflerine uygun olarak dizayn edilir ve uygulamaya konur. PMK, kurumunuza yönelik bir nevi tetkik, teşhis ve tanı ile tedavi sürecini sizlere sunmaktadır.

Kurumsal danışmanlık hizmeti, çalışanların iş yerine bağlılığını arttırmaya, çalışanların liderleri ve yöneticileri ile ilişkilerini düzenlemeye, çalışanın performansını ve memnuniyetini yükseltmeye, kurumun işlevselliği ve üretkenliğini geliştirmesine yönelik yapılan analizleri ve iyileştirmeleri içermektedir. Bir kurumun çalışan memnuniyetinin yüksek olması o kurumda yapılan işin kalitesini arttırmaktadır.

PMK, ayrıca kurumsal danışmanlık hizmetinin yanı sıra kurumlara yönelik koçluk hizmeti de sunmaktadır.

PMK -  Kurum içi Araştırma / Analiz

PMK’nın psikologlardan oluşan ekibi öncelikle kurum içinde bir kurumsal kimlik analizi yapmaktadır.

Yapılan kurumsal analizde kurum içi dengeler, departmanlar arası dengeler, çalışan memnuniyeti, kurum performansı değerlendirilerek kurumun ihtiyaç duyduğu noktalar belirlenmekte ardından yönetim ve İK departmanları ile paylaşılmaktadır.

Hedef belirleme

Kurum yöneticilerinin beklenti ve ihtiyaçları, PMK uzmanlarının analizleri ile bir bütün haline getirilerek kapsamlı bir değerlendirmeye alınır. Aylık ve yıllık plan içerisinde geliştirilmesi hedeflenen noktalar belirlenir.

Hedeflerin netleştirilmesi oldukça önemlidir. Bu süreçte hedef ve amaçlarına uygun ilerlenerek ihtiyaca göre seminerler, departmanlar içi eğitimler, ekiplere yönelik grup çalışmaları, danışmanlık desteği, koçluk hizmeti planlanacak ve uygulamaya yönelik rota belirlenecektir.

Uygulama

Uygulamada aktif katılımın sağlanacağı ihtiyaca yönelik eğitimler, şirket çalışanları için en verimli olacak zaman göz önüne alınarak hayata geçirilir.

Çalışanların bireysel mutluluk ve memnuniyetinden, ekiplerin ve departmanların ihtiyaçlarına kadar, gerektiğinde yönetimin de aktif katılımı ile motivasyonu, ekip olma bilincini, çalışan memnuniyeti arttırmaya yönelik amaca uygun uygulamalı ve sözel programların içerikleri de tamamiyle kurumlara özel olarak hazırlanmaktadır.


Hizmet Verilen Kurumlar

  • ŞİRKETLER
  • FABRİKALAR
  • OTELLER
  • ÖZEL OKULLAR / KOLEJLER
  • ANAOKULLARI
  • KREŞLER